Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета Дитяча сторінка

ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Христос воістину воскрес! Малюнок Ірини ДацюкНіч добігала до кінця. Далеко, на східному обрії, небо почало рожевіти. Яскраво-рожева смуга поволеньки розсувалася щораз ширше. Починало розвиднятись.

В Оливному саду відізвалась перша пташина. За хвилину таких голосів стало чути більше, але вони були несмілі, неголосні. Коли ж почало розвиднятись, пташки виспівували голосніше й радісніше.

Місто Єрусалим було спокійне, там не було чути ніяких голосів. Мешканці спали. Це був святковий день. Свято Пасхи.

За містом, недалеко від гори Голгофи, теж було тихо. Там був гріб, у якому поховали Людину, Яку недавно стратили. Біля гробу було чути притишену розмову. То – римські вояки, щоб не заснути, розмовляли:

– Тите, як довго треба буде нам сидіти? – запитав один з них.

– Думаю, що незабаром прийде зміна, – відповів другий сонним голосом. – Але навіщо пильнувати цей гріб? Та ж умерлі не встають!

– Так первосвященик хотів. У цьому гробі лежить Ісус із Назарета. Він нібито казав, що третього дня встане з гробу, але цьому ніхто не вірить. Зате юдейська старшина думає, що Його приятелі можуть забрати тіло Померлого та казати, що Він воскрес.

– Бачиш, Октавіане, які ці люди дивні! Адже Ісус – така сама Людина, як і ми всі! Кому ж потрібен умерлий Чоловік? Чи не краще було б, коли б ми виспались, як усі інші вояки, а не сиділи ось тут цілу ніч?

– Ти говориш правильно, – сказав Лівій, – але тут справа з незвичайною Людиною. Ти, може, не повіриш, але мені розказували люди, що бачили, як Ісус повернув до життя померлого чоловіка, який вже три дні лежав у гробі. Розказували теж, що Ісус нікому нічого злого не зробив, а навпаки – допомагав кому лиш міг і хто Його про допомогу просив. Він уздоровив навіть хворого слугу одного сотника. То чому ж Його розіп’яли? В цьому мусить бути щось дивне або для нас незрозуміле. Можливо, що Він дійсно не з цього світу, як про це, кажуть, не раз говорив.

– Е, не плети нісенітниць! – сказав Октавіан.

Та вояк ще не договорив свого останнього слова, як над гробом заясніло якесь дивне світло, хоч сонце ще не піднялося з-поза обрію. Вояки перелякались та позатуляли очі руками, бо ясність була сильна і вражаюча. Серед тієї дивної ясності з’явився ангел у сріблясто-білій одежі. Він підійшов до гробу. Тієї ж миті камінь, що ним був привалений гріб, наче сам відвалився. З гробу піднялась величава світла постать. Вояки-римляни, що стерегли гріб, мусили ще сильніше заплющити очі, бо ясність була така велика, що звичайна людина не змогла на неї дивитися. Та все ж таки вони побачили, що на руках і ногах цієї Постаті червоніли рани.

Вояки з переляку почали відсуватись від гробу.

– Він воістину воскрес! – прошепотів Лівій. – Він воістину є Посланцем Неба!

І пташки, здавалось, почули ці слова воїна, повні віри й подиву, та почали щораз голосніше щебетати.

Цієї хвилини з-за обрію виринуло сонце і звернуло свої промені на воскреслого Ісуса...

Воротар на брамі Єрусалима побачив вояків, що з дивним поспіхом бігли до містаі щохвилини озиралися, наче боялись погоні. Не витримав і запитав:

– Що трапилось?

– Він воскрес! Він воістину воскрес!

– Так, Ісус справді воскрес! Ми ж бачили Його...

Волин. єпарх. відом.– 2007.– № 4 (29)

24 квітня 2007 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо