Передруки за рубриками

Консисторія

Митрополит Михаїл

Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Передруки

ТВОЄ ОСОБИСТЕ СВЯТО

ТВОЄ ОСОБИСТЕ СВЯТО

Любі діти! Кожен із вас, хлопчиків та дівчаток, пам’ятає той день, коли разом із мамою, татом, бабусею чи дідусем ви вперше прийшли у свято чи неділю до храму Божого. Не сумніваємось, то була для вас вельми приємна подія.

Але не всі ви знаєте, що насправді перший ваш прихід до церкви відбувався тоді, коли ви були, як правило, немовлятами. Згідно з церковними законами православну дитину вводять у храм на сороковий день після народження. Так, як це відбувалося з Ісусом Христом на сороковий день після Різдва.

Подію принесення Ісуса до святині Божою Матір’ю нагадує нам християнський обряд введення, коли матері приносять своїх новонароджених дітей до церкви, де відбувається благословення матері й дитини. Свого часу введення до храму відбулося із Богородицею Дівою Марією, яке ми святкуємо 4 грудня. Цей празник у церковному календарі називається Вхід у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, або Введення.

Її батьки святі Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку: якщо в них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові у Єрусалимський храм. Господь вислухав їхні молитви і дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька св. Івана Предтечі.

Кожен маленький християнин має бути введений до храму батьками, аби отримати Боже благословення. Адже кожна щаслива мати за прикладом Божої Матері повинна пожертвувати Всевишньому те дитя, яким Він обдарував її, і сердечно просити Бога прийняти це дитя за Своє, а їй щоб поміг виховати малятко у християнському дусі.

Любі діти! У кожного із вас є, окрім дня народження, – день хрещення, день ангела і день введення у храм Господній. Розпитайте своїх рідних, коли саме відбулась ця подія, хто був присутній у храмі, чи прийшли розділити радість свята ваші хрещені батьки. Загалом, хай розкажуть вам рідні все-все про той знаменний у житті день, який має стати для вас ще одним світлим празником вашого життя.

22 лютого 2012 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо