Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета Голос читача

ШАНУЙМО СВЯТІ ІКОНИ

Протоієрей Тарас СТЕФУРА, локачинський декан

У наш час можна почути багато розмов про церкви, віру і про Бога. Та найчастіше – про нешанування ікон, або іконоборство, – переважно з уст людей, які називають себе свідками Єгови. Це найпоширеніша єресь.

Іконоборці, мотивуючи тим, що друга Заповідь Божа забороняє ідолопоклонство, називають ікони ідолами. Усю Божу науку вони тлумачать по-своєму, відкидають Святу Трійцю, Божу Матір, святих угодників. І часто, заходячи до православних, починають нав’язувати своє лжевчення. Розгортають Біблію і, вибравши якийсь вислів, тримаються його, не читаючи далі.

Та істинні православні християни, маючи в собі тверду віру, знають, що поклоняються Господу Ісусові Христу, шанують Пречисту Діву Марію і святих, зображених на іконах, – а не дошки і фарби, тобто матерію.

Часто православним закидають, що в Біблії сказано: «Бог є Дух», а дух зобразити не­можливо. Дійсно, Бога як духовну істоту зобразити неможливо, але Син Людський – Друга Особа Триєдиного Бога – втілився, став людиною й жив серед нас. На іконах зображається все земне життя Спасителя, зображається Його людська природа. Сам Ісус Христос дав нам своє зображення: умившись, Він втер Своє обличчя обрусом – і на полотні чудом відобразився лик Спасителя. А хворий князь  Авгар був зцілений від хвороби, коли помо­лився перед образом.

Молячись перед іконами, християни моляться не зображенню, а тому, хто зображений. Трійцю зображаємо трьома мужами, у вигляді яких Господь явився Авраамові. Якщо кожну з Осіб Трійці зображають окремо, то Бога Отця – у вигляді старця, тому що у такому вигляді Він явився пророку Ісаї, Бога Духа Святого – у вигляді голуба, бо так Він явив Себе Зішестям на апостолів у П’ятдесятницю. На святих образах зображаються  Пресвята Богородиця, ангели і святі.

Варто згадати і те, що образ Божої Матері був написаний учнем Христа – Лукою.

Тому ті, хто називають себе християнами, але не шанують святих ікон, – не знають Православ’я, яке вчить нас правильно жити, правильно розуміти істину.

Волин. єпарх. відом.– 2006.– № 9 (22)

23 вересня 2006 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо