Передруки за рубриками

Консисторія

Митрополит Михаїл

Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Передруки

Ватерлоо наших душ

Ватерлоо наших душ

Що з того, що я виграв багато битв, адже останню 

я все ж таки програв.

Наполеон Бонапарт

18 червня 1815 року, в неділю, на полі після зливи біля невеличкого бельгійського селища Ватерлоо остаточно закотилася зірка військового та політичного генія Наполеона І Бонапарта, імператора французів, яка світила йому трохи не 20 років. За останніх майже 200 літ, що віддаляють нас від битви біля Ватерлоо, висувалось безліч версій стосовно причини цієї поразки.

Битва під Ватерлоо може бути символом для всіх і кожного з нас, тих, що бажають виграти битву з цим гріховним світом, власним тимчасовим тілом та дияволом за спасіння своєю душі, символом останньої та програної війни. Дорогі брати і сестри, кожна духовна битва за спасіння нашої душі може виявитися останньою, як Ватерлоо для Наполеона. Чому все-таки програв останній бій Наполеон? Він надіявся на свій геній, на свій розум, на свою удачу і талант. Але Біблія вчить: «Уповай на Господа всім серцем твоїм, і не покладайся на розум твій. У всіх путях твоїх пізнавай Його, і Він направить стежки твої» (Притч. 3:5-6). Отже, щоб виграти свою битву, яка може виявитися до того ж і останньою, потрібно уповати на Господа, ніколи не забувати своєчасно звертатись до Нього за підтримкою та благословенням, не забуваючи при цьому «дякувати Йому за все» (Іван Золотоустий) та «прославляти Його у тілах наших та душах наших, які є Божі…» (1 Кор., 6:20). Алилуя й амінь!

24 вересня 2013 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо