Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Дитяча сторінка

ГОЛОДНА ДУША
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Голодна душа. Малюнок Богдана Тимца, 16 років, ЛуцькЖила собі дівчинка, яка понад усе любила смачно поїсти, погратися, погуляти і посміятися. Усі навколо любили її й казали – яке миле й веселе дитя!

Одного разу, за тиждень до Різдва, бабуся й каже: «Завтра підемо до церкви, посповідаємося у своїх гріхах, очистимося і приймемо Святе Причастя, щоб гідно зустріти велике свято». А дівчинка того й до уваги не взяла.

Назавтра пішли вони до церкви.

До старенького священика на Сповідь стояла ціла черга, і кожен так довго щось йому розповідав, аж дівчинці набридло.

«От грішники! – думала вона. – Сповідають, сповідають свої гріхи без кінця... От я не буду...

19 вересня 2007 р.
АВРААМ ПРИНОСИТЬ ІСААКА В ЖЕРТВУ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Авраам приносить Ісаака в жертву. Малюнок Богдана Тимца (16 років, Луцьк)Одного разу Бог з’явився Авраамові у вигляді трьох ангелів і пообіцяв, що Сарра, його дружина, народить йому сина. Через рік після того як відбулася зустріч з трьома ангелами, у Авраама і Сарри народився син, якому дали ім’я Ісаак. Аврааму було тоді сто років, а Саррі – дев’яносто.

Чому вони чекали сина до такої глибокої старості? Бог знав, що Авраам любить Його, довіряє Йому і ніколи Його не зрадить. Але Авраамова віра в Бога повинна була пройти випробування, стати міцнішою. Бог уперше обіцяв Аврааму сина ще за 25 років до народження Ісаака. Чи легко чекати обіцяного 25 років? Це напевне важко. Аврааму теж було важко так довго чекати, але йому допомогла його віра...

26 липня 2007 р.
НЕ БАЖАЙМО ЧУДЕС
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Не бажаймо чудес. Малюнок Богдана Тимца (16 років, Луцьк)Коли я був маленьким, трапилася зі мною дивна пригода.

Був я великий мрійник і фантазер. І от, як мені бабуся читала Життя святих, то я все головне (про спасіння душі та про віру в Бога) пропускав і не замислювався над цим, а всю увагу звертав на чудеса. А потім фантазував собі, наче я святий та рятую кораблі, зупиняючи бурю одним лише словом, або наче я молитвою загашаю вогонь чи хресним знаменням лікую безнадійно хворих і таке подібне напридумував собі. А тоді почав навіть експериментувати: розпалю вогнище, сяду й молюся, щоб Бог його загасив. Або перехрещу воду і думаю: «Ану, чи правда, що по ній можна піти?» Або почну молитися, щоб Бог послав мені велосипед чи ще що.

Я й не здогадувався, що це великий гріх. Бо вимагати в Бога чудес без крайньої необхідності – то страшна зухвалість! Добре ще, що в мене нічого не виходило. А то буває таке, що хто просить порожніх чудес, то йому їх дають біси, а він думає, що то від Бога, починає пишатися собою...

25 липня 2007 р.
АВРААМ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Авраам. Малюнок Богдана Тимца, 16 років, ЛуцькПісля потопу люди поступово заселяли землю. Проживши довге і щасливе життя, Ной помер. Не всі його нащадки старались зберігати і поширювати вчення про Бога. Тому люди почали потрохи забувати про Господа. Вони будували величезні держави (Єгипет, Вавилон) і дуже пишались собою. Дехто навіть називав себе богом. Утративши знання про Бога, вони поклонялися зіркам, місяцю, сонцю, тваринам і птахам. Така віра отримала назву поганство. Вона трималась і на нашій, українській землі, у Київській Русі, доки князь Володимир не запровадив Християнство.

Ви любите і шануєте свого тата. Чи сподобалось би йому, якби ви стороннього чоловіка почали називати татом і шанувати його, а про свого тата забули б? Звісно, що не сподобалось би. Так само нашому Небесному Отцеві – Богу не подобалось, коли люди забували про Нього і називали богами птахів, звірів, зірки або себе називали богами.

Господь знову шукав слухняну Йому людину з чистою душею, щоб вона допомогла іншим зрозуміти Бога і повірити в Нього, стати слухняними Господу і бути щасливими...

26 червня 2007 р.
ЩАСТЯ СВІТИТИ ЛЮДЯМ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Щастя світити людям. Малюнок Богдана Тимца, 16 років, ЛуцькЗлива спричинила багато неприємностей у селі. То тут, то там лежали повалені дерева. Надходив вечір, а світла не було. Настуся згадала, що зовсім недавно вони з мамою купили свічку, і почала шукати її. Нарешті, знайшлась! Дівчинка розрізала свічку на чотири частини, запалила одну з них, а решту віднесла сусідам.

– Доню, ти сьогодні зробила щасливими наших сусідів, ти подарувала їм світло в темряві, – сказала мама і ніжно подивилася на доньку. – Найбільше в світі я хотіла б, щоб у своєму житті ти була світлим промінчиком для інших.

Настуся не розуміла:

– Невже я можу стати промінчиком, адже я дівчинка?..

25 червня 2007 р.
ПРАВЕДНИЙ НОЙ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Праведний Ной. Малюнок Богдана ТИМЦА, 16 років, ЛуцькБіди стаються тому, що люди неправильно ставляться до природи, забруднюють її. Біди трапляються і через те, що люди недбало ставляться до своїх душ, забруднюють їх гріхами. Якщо є багато забруднених людських душ, у природі трапляється біда.

Бог бачив, що через бруд у душах людей може статися страшний потоп. Попередити про те, що може трапитись біда, Бог міг лише через праведного Ноя. Господь промовляв у його чистому серці. Ной ходив і переконував народ, щоб вони покинули грішне життя й очистили свої душі. Але люди не хотіли слухати Ноя. Вони продовжували грішити...

23 травня 2007 р.
ПТАШЕНЯ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Пташеня. Малюнок Богдана Тимца, 16 років, ЛуцькВипало з гнізда пташеня – зовсім маленьке, безпорадне, навіть крильця ще не виросли. Нічого не вміє, тільки пищить і дзьобик розкриває – їсти просить.

Взяли його діти і принесли в дім. Спорудили йому гніздечко з трави і гілочок. Володя годував малюка, а Іринка напувала і виносила на сонечко.

Незабаром пташеня зміцніло і замість пуху в нього стало пір’ячко наростати. Діти знайшли на горищі стару клітку для птахів і посадили в неї свого улюбленця: занадто вже виразно став на нього кіт поглядати. Цілими днями біля дверей чергував, слушної миті чекав, і скільки його діти не гнали – очей з пташеняти не зводив...

22 травня 2007 р.
УКУС ПАВУКА
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Укус павука. Малюнок Богдана Тимца, 16 років, ЛуцькПідготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Віта гойдалась у кріслі і була дуже незадоволена.

– Чому ви не дозволяєте мені піти з Оленкою в кіно? Усі мої однокласники подивились цей фільм. Нічого поганого не трапиться. Я хочу дізнатись, чому всі говорять про нього.

Віта дуже добре знала, як ставляться її батьки до фільмів жахів. Недовго думаючи батько закотив рукав сорочки, показуючи великий шрам.

– Знаєш, звідки цей шрам?

І не дочекавшись відповіді, розповів його історію...

21 травня 2007 р.
ІСУС ХРИСТОС – НАШ СПАСИТЕЛЬ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Ісус Христос – наш Спаситель. Малюнок Ірини ДацюкЗ того часу як люди перестали слухатись Бога, вони втратили рай, вони втратили своє щастя. Адже коли людина грішить – вона страждає, тобто нещаслива.

Перші люди через свою неслухняність утратили можливість розмовляти з Богом і бути щасливими з Ним. Їхні нащадки, тобто люди, які народжувалися після них, теж були далекими від Бога.

Але Господь пообіцяв Адаму і Єві та всім їхнім нащадкам, що прийде Спаситель, Який врятує людей від їх гріхів, від їх неслухняності Богові та навчить їх бути щасливими.

Творець дуже любить нас, людей. Його не слухались перші люди, не слухаються і тепер, але, незважаючи на це, Він послав нам на землю Спасителя – Ісуса Христа...

25 квітня 2007 р.
ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Христос воістину воскрес! Малюнок Ірини ДацюкНіч добігала до кінця. Далеко, на східному обрії, небо почало рожевіти. Яскраво-рожева смуга поволеньки розсувалася щораз ширше. Починало розвиднятись.

В Оливному саду відізвалась перша пташина. За хвилину таких голосів стало чути більше, але вони були несмілі, неголосні. Коли ж почало розвиднятись, пташки виспівували голосніше й радісніше.

Місто Єрусалим було спокійне, там не було чути ніяких голосів. Мешканці спали. Це був святковий день. Свято Пасхи.

За містом, недалеко від гори Голгофи, теж було тихо. Там був гріб, у якому поховали Людину, Яку недавно стратили. Біля гробу було чути притишену розмову. То – римські вояки, щоб не заснути, розмовляли...

24 квітня 2007 р.
1-10  11-20  21-30  31-40  41-50  51-60  61-67
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо