Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Хай воскресне волинською

Втрачена каплиця Іверської ікони Богоматері в Луцьку. Світлина з сайта Volynpost.com

Ідею відновити в Луцьку каплицю Іверської ікони Богоматері слід винести на громадське обговорення. Так вирішила постійна комісія з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою міськради, в засіданні якої 20 серпня взяв участь віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний.

З 1894 р. ця святиня стояла на теперішній вулиці Лесі Українки. За Польщі тут відправляли молебні, люди заходили дорогою, щоб помолитися. За часів безбожного радянського режиму, в 1961 р., божницю було знесено.

Про її віднову порушували питання неодноразово. П’ять років тому група ініціаторів звернулася з цього приводу до тоді ще архієпископа, а тепер митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Владика підтримав цей почин, але запропонував назвати каплицю на честь Волинської ікони Пресвятої Богородиці, освятивши хрест і місце під будівництво церквіці 17 жовтня 2009 р.

Кожному краю мають бути ближчими свої реліквії. На жаль, за імперських часів в нас насаджували переважно набутки російського Православ’я. Досі в нашій єпархії нема жодного храму на честь Волинської ікони! Тому високопреосвященний і вважає: ця каплиця нехай зветься так. А Іверський образ хай більше вшановують православні Грузії (Іверія – давня назва цієї країни), звідки він походить, та в Росії, бо в Москві є його шанована копія.

25 серпня 2014 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо