Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Ближче до небес

13–21 травня 2013 р. паломницька група, організована володимирським районним деканом, перебувала в Болгарії та Греції. Світлина з архіву протоієрея Миколи Гінайла

Понад сорок прочан нашої єпархії уперше здійснили подорож до святинь Болгарії та Греції. Паломництво організував володимирський районний декан протоієрей Євген Шевчук. З благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла духовно окормлювали це богомілля: помічник декана протоієрей Микола Гінайло, настоятелі парафій Апостола Йоана Богослова с. Зоря священик Віталій Іванів та Введення Пресвятої Богородиці с. Березовичі протоієрей Микола Баган.

Паломників вразила краса Болгарії, особливо монастир Рила, заснований у X ст. святим Іваном Рильським і його учнями. Тут зберігаються реліквії Болгарської Церкви.

Решту днів прочани присвятили Греції. У м. Солунь вони підносили молитви у храмах Великомученика Димитрія Солунського Мироточивого, Святої Софії (VII ст.), Святителя Григорія Палами, Преподобної Феодори. У м. Верія – відвідали дзвіницю Апостола Павла, де він проповідував, скит Йоана Предтечі, монастир Богородиці Сумелійської з чудотворним образом «Панагія Сумела». У м. Суроті – обитель Йоана Богослова, де знаходиться могила афонського старця Паїсія Святогорця, мощі подвижника і чудотворця ХХ ст. преподобного Арсенія Каппадокійського.

Знаковою подією було славлення воскреслого Христа, коли до волинської групи приєдналися православні Сербії та Румунії: у спільній молитві злітало різномовне «Христос воскрес!».

Чудове враження справили монастирі біля м. Каламбака. Їх ще називають «Метеора», тобто «вознесені в небо». На завершення богомольці вшанували величні святині на острові Корфу.

03 червня 2013 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо