Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

Волинська православна богословська академія. Світлина інформаційної служби єпархії
ВОЛИНСЬКА ПРАВОСЛАВНА БОГОСЛОВСЬКА АКАДЕМІЯ

Минулого року Священний Синод, розглянувши прохання нашого архієпископа Михаїла про реорганізацію Волинської духовної семінарії (ВДС) у Волинську православну богословську академію, доручив Синодальному управлінню у справах духовної освіти вивчити це питання. Тож 14 квітня семінарію для перевірки навчального процесу та матеріально-технічної бази відвідала комісія у складі: ректор Київської православної богословської академії (КПБА) доцент єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Єпифаній (голова комісії), ректор Львівської православної богословської академії доцент протоієрей Ярослав Ощудляк, завідувач богословського відділення КПБА при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича доцент протоієрей Микола Щербань та викладач-методист, секретар вченої ради КПБА священик Віталій Клос...

31 липня 2011 р.
Бути сучасним священиком. Душпастир має крокувати попереду, а не дріботіти збоку
БУТИ СУЧАСНИМ СВЯЩЕНИКОМ
Душпастир має крокувати попереду, а не дріботіти збоку

Священик Роман МИКИТЮК,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці
в с. Лаврів Луцького районного деканату

Христос, посилаючи апостолів на проповідь Євангелія, повчав їх – у ставленні до людей «будьте мудрі, як змії» (Мф. 10:16). Апостол Павло пише до Тимофія, що визначений до ієрейського сану повинен бути «здатний навчати» (1 Тим. 3:2), тобто вправно вчити й наставляти інших. Своїм прикладом він дає зрозуміти, що пастир має для всіх стати всім, «щоб спасти хоч деяких» (1 Кор. 9:22). Звідси відкривається, що, приступаючи до Священства, необхідно володіти і багажем знань, який набувається освітою...

30 липня 2011 р.
КОРІННЯ І КРОНА
Від семінарії – до академії: історична довідка

Протоієрей Ігор ШВЕЦЬ,
ректор ВПБА, кандидат богословських наук

Духовна освіта на Волині витоками сягає ХІ ст., про що документально засвідчив св. Нестор Літописець, який приїжджав до м. Володимира «...задля огляду шкіл і наставляння вчителів».

На зміну духовним школам княжої доби прийшли численні братські школи, які з’явилися в містах Луцьку, Володимирі, Холмі, Острозі, Гощі та інших.

За наступної епохи засновано вищі духовні школи: Острозьку академію та академію в Гощі як філію Київської...

29 липня 2011 р.
«АКСІОС! – ДОСТОЙНИЙ!»
Вимоги до кандидата у священство – не просто данина історії

Василь ЛОЗОВИЦЬКИЙ,
проректор ВПБА, кандидат богословських наук

Як особа, призначена стояти на чолі церковної громади, керувати нею своїм словом і життям, священнослужитель повинен вирізнятися твердістю віри, а також моральною чистотою. Згідно з першою вимогою, у клір не може бути посвячено осіб, які зрадили віру в часи гонінь, новоохрещені та хрещені на одрі хвороби. За другою вимогою, не можуть бути посвячені в клір ті, котрі осквернили себе важкими гріхопадіннями і публічно викриті в них, як-от: убивці, навіть ненавмисні, злодії, клятвопорушники, блудники і перелюбники. (Гріхи, відкриті на приватній Сповіді, не вважаються перепоною до прийняття в клір). І взагалі, у кандидаті на священнослужителя нестерпні грубі моральні пороки і злочини: крадіжки, пияцтво, прив’язаність до азартних ігор, корисливість і здирництво тощо...

28 липня 2011 р.
Вихованки регентського відділення Волинської духовної семінарії УПЦ КП
«СПІВАЙМО БОГУ НАШОМУ...»

Валентина НІДЗЕЛЬСЬКА,
завідувач регентського відділення ВПБА

Регентське відділення Волинської православної богословської академії готує регентів (диригентів) церковних хорів із додатковою спеціалізацією «Викладач основ християнської етики».

На регентське відділення приймаються особи православного віросповідання чоловічої і жіночої статей віком від 15 до 35 років на стаціонарне відділення і від 18-ти – на заочне, які мають середню, базову середню, вищу освіту, з музичною освітою чи без неї.

Перший набір до регентського класу відбувся в 1993/1994 н. р., навчання тривало 2 роки...

27 липня 2011 р.
ДУМКИ ВГОЛОС

Валерія ЛЕСЮК

Волинська духовна семінарія для багатьох стала домівкою, кращою частиною життя.

Перед закінченням навчального року я поспілкувалася зі студентами, викладачами, випускниками, щоб дізнатися, що для них означає семінарія, з осені вже – академія.

Протоієрей Ігор Швець, ректор:

Це духовний навчальний заклад, завданням якого є виховати пастиря для Церкви Христової. Адже наші програми й самі предмети дібрано так, що охоплюють усі сторони життя майбутнього пастиря. Це стосується і його місіонерської діяльності, і душпастирської...

26 липня 2011 р.
Бібліотекар Волинської православної богословської академії – Валентина Андріївна Нідзельська
МОЗОК АКАДЕМІЇ
Так можна пойменувати її книгозбірню

Протоієрей Микола ЦАП,
канцлер єпархії, викладач ВПБА,
настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в Луцьку

З відродженням Волинської духовної семінарії запрацювала її бібліотека. Спочатку вона розташовувалася на першому поверсі колишнього корпусу бернардинів, а 1994 року була перенесена на другий поверх; 1995-го – семінарія, у тому числі й книгозбірня, повністю зайняли своє колишнє приміщення, повернуте державою, де до цього діяла художня школа. Тут бібліотека розміщена у двох залах другого поверху (книгосховище і читальний зал).

У всі часи книгозбірні є обличчям і характеристикою чи то навчального закладу, чи просто людини, яка прагне мудрості. Про важливість бібліотеки годі й говорити, бо протягом століть це ствердженно життям постатей нашої Церкви й народу...

24 липня 2011 р.
«ВИ – СВІТЛО ДЛЯ СВІТУ...»

Священик Віталій ЛОТОЦЬКИЙ,
викладач ВПБА, кандидат богословських наук

Сучасні умови ставлять Церкву перед необхідністю швидко й чітко відповідати на гострі проблеми в різноманітних сферах буття суспільства. У цьому контексті особливу актуальність набуває питання духовної освіти та її якості.

9 листопада 2010 року наказом Міністерства освіти і науки України № 1067 «Про введення в дію переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста і магістра, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 787» спеціальність «Богослів’я (теологія)» отримала нові перспективи розвитку...

23 липня 2011 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо