Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

ПІСТ, МОЛИТВА, ПОКАЯННЯ...

Андрій ГНАТЮК

Фото Сергія ДУБИНКИВеликий піст – чи не найважливіший період у житті християнина. Цей час спонукає до роздумів над своїм життям, змушує ще раз замислитися над своїми вчинками і хоча б раз на рік очистити свою душу.

Сповідь у Великий піст – обов’язкова. Вона підводить до найбільшого християнського свята – Воскресіння Христового. І зустріти його ми повинні не обтяжені жодними проблемами, а з радісним серцем. Адже подія ця свідчить про безсмертя душі, про вічне...

31 березня 2006 р.
У ЛУЦЬКОМУ СОБОРІ – НОВІ ДЗВОНИ

Андрій ГНАТЮК

Єпископ Михаїл представляє парафіянам кафедрального собору нові дзвони. Фото прот. Віталія СОБКАЧотири нових дзвони для Свято-Троїцького кафедрального собору освятив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Найновіший, яким досі послуговувалися під час Богослужінь, вилитий ще 1907 року в Німеччині. Нові дзвони виготовлено торік на ливарному заводі у Нововолинську. Вони зі спеціально дібраного сплаву, який забезпечує їх якісне звучання, що відповідає вимогам церкви.

Винайшов дзвони у ІV столітті святий Павлин, але запровадив їх у церковній практиці аж через три століття Папа Римський Савиніан. На Русі дзвони поширилися разом із запровадженням...

29 березня 2006 р.
БУТИ ЛЮДИНОЮ

Протоієрей Василь ШНЯК, рожищенський декан

Усім нам хочеться, щоб наша Україна була єдиною, могутньою державою, з єдиною українською Церквою. Одні вважають це справою наших найвищих церковних діячів. Інші чекають вирішення проблеми від уряду чи інтелігенції. На мій погляд, це велике бажання людей доброї волі може стати реальним лише на площині людяності. Починати потрібно з себе. Якщо я як священик Київського Патріархату буду людяний, якщо священик Московського Патріархату буде людяний, то ми зробимо один до одного дуже важливий крок, зробимо крок до Христа Бога, до єдності. Тому таке об’єднання нашого народу в одну державу, в одну Церкву треба починати від людяності...

28 березня 2006 р.
СВЯЩЕНСТВО І ВЛАДА: ПИТАННЯ ПРО СУМІСНІСТЬ

Запитання

Відомо, що серед занять, заборонених священнослужителям, є і перебування в державних структурах влади (правило 3 IV Вселенського собору, правило 10 VII Вселенського собору, правило 11 Двократного собору). Проте у Верховній Раді України серед народних депутатів бачимо і кліриків (нині – отець Ігор Бойко з УАПЦ, раніше – митрополит Агафангел з УПЦ МП). У партійних списках на цьогорічні вибори є священнослужителі з Київського Патріархату. Як це узгодити з уставом канонічного життя нашої Церкви?

27 березня 2006 р.
ПІСТ – ДУХОВНИЙ ПОДВИГ ХРИСТИЯНИНА

Священик Олександр СЕНІВ,
настоятель Свято-Василівського храму
в с. Боголюби Луцького районного деканату

Фото Сергія ДУБИНКИКожному відомо, що у світі все змінюється, часто-густо – псується. Псується годинник, псується наше авто, псується наш телевізор, псується наше здоров’я. Усе це потребує нашої уваги для утримування в належному стані. У світі, де багато гріховності й зневаги до Господа Бога, – особливої турботи потребує й наша душа. Найкращі помічники для її здоров’я – піст, молитва й милосердя.

Справжній піст – це віддалення від себе злого і стриманість у всьому. Він включає в себе дві невід’ємні складові частини...

26 березня 2006 р.
ІДОЛОПОКЛОНСТВО ЧИ ІКОНОПОШАНУВАННЯ?

Віктор ГРЕБЕНЮК

Фото Сергія ДубинкиПерше, що впадає у вічі того, хто заходить до протестантського зібрання, – це майже цілковита відсутність зображень. Там, напевно, буде великий напис – «Бог є любов», щонайбільше – краєвиди з біблійними словами, а то й зовсім чисті стіни.

Для православного й католика це дивина: де ж образи? Де малювання на стінах? Для протестантів навпаки – характерні звинувачення в бік Православ’я в язичницькому ідолопоклонстві. Під цим вони розуміють молитви перед іконами, цілування й кадіння їх...

25 березня 2006 р.
ІДЕМО ДО СПОВІДІ Й ПРИЧАСТЯ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Малюнок Ірини ДацюкТриває Великий піст. Слово «піст» означає «стримання». У цей час ми, зокрема, стримуємось від певних видів їжі – молочного, м’ясного, яєць, а в деякі дні й від риби і навіть олії. Це загартовує нашу силу волі, виховує в нас слухняність наказам Церкви, полегшує наше тіло. Але найголовніше під час посту – стримувати себе від поганих учинків, брудних слів, і навіть од нечистих думок. Для вас, діти, піст полягає в тому, щоб обмежити кількість солодощів, обмежити перегляд телепередач, не ображатися, не сваритися, слухатись батьків, допомагати їм виконувати хатню роботу.

Також під час посту ми обов’язково йдемо до Сповіді та Причастя.

На сповіді, дорога дитино, промов молитву: «Сповідую перед Тобою, Господи, Боже наш, перед святим Твоїм Хрестом і Євангелієм усі мої гріхи. Згрішив (згрішила) я перед Тобою, Господи (і називай з перелічених тут гріхів ті, котрих ти припустився):

- не молився Богу і небесним покровителям – Божій Матері...

24 березня 2006 р.
ЗНИКЛИЙ ВІТРИЛЬНИК
(казка)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Малюнок Ірини ДацюкКілька суботніх вечорів Сашко провів у гаражі батька, майструючи модель корабля. Він зробив його з великого шматка дерева. Мати пошила вітрила. Тато виточив з міді малесенький якір. Решту Сашко зробив самостійно.

Маленький вітрильник був дуже гарним, але найважливішим для хлопчика було те, що він зробив його сам. Вітрильник стояв у його кімнаті на особливій поличці. Він подобався всім гостям. Але особливе враження справив на батька:

– Я пишаюся тобою, Сашо! У тебе золоті руки. Яку модель ти будуватимеш далі?

Але Сашко не думав поки що про нову роботу. Зараз усі його думки поглинув вітрильник...

23 березня 2006 р.
ХРИСТИЯНСЬКУ ЕТИКУ – У ШКОЛУ!

Володимир ВИСЛОЦЬКИЙ

Християнську етику – у школу!Сьогодні як ніколи говориться про дефіцит моралі в суспільстві. Одним зі шляхів зменшення цієї проблеми є запровадження у загальноосвітніх школах уроку християнської етики. Такий урок сприяє формуванню християнського світогляду, допомагає дитині й підліткові усвідомити свою відповідальність як особистості, як громадянина.

Християнська етика викладається в школах Волині з 2004 року (у деяких – набагато раніше). Одного разу я завітав до луцької школи №16 за місцем проживання. Мене ознайомили зі станом викладання предметів «Етика» та «Християнська етика», які викладає вчитель суспільно-гуманітарного профілю Ірина Коритнєва. Її загальний...

22 березня 2006 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо