Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

ЗАБОРОЛЬСЬКИЙ ХРАМ
Упродовж майже століття християни парафії з рідкісною назвою не раз подавали приклад благочестя

Оксана ХИЖУК

Храм Собору Пресвятої Богородиці в с. Забороль Луцького районного деканату. Фото Сергія Дубинки95 років від дня освячення виповнилося храму Собору Пресвятої Богородиці, що в селі Забороль неподалік Луцька. Це єдина церква на Волині і доволі рідкісна в Україні, освячена на честь цього свята. Які більшість своїх сестер, вона має доволі цікаву історію.

Зводити святиню розпочали 1907-1908 років, а ініціаторами виступили самі люди. Колисьу Заборолі стояла церква на честь Божої Матері, споруджена 1728 року, але згодом її розібрали, а матеріали продали. Лишилось тільки навколишнє кладовище, яке радянська влада примудрилася зрівняти з землею, а потім на тому місці звести свинарники.

Новий храм збудували всього за 4 роки: люди тоді хоч і були під гнітом царської Росії, але не бідували. Таким він простояв до 1944-го, поки під час відступу його не підпалили нацисти. Згорів увесь верх. А вже коли німці увійшли в Торчин, випустили...

31 січня 2007 р.
Святитель Филип, митрополит Московський і всієї Русі, чудотворець
22 СІЧНЯ – СВЯТИТЕЛЯ ФИЛИПА, МИТРОПОЛИТА МОСКОВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСІ, ЧУДОТВОРЦЯ Підготував Віктор ГРЕБЕНЮК

1569 року скінчив земну стезю митрополит Московський Филип, якого Церква зарахувала до лику святих. За що сподобився ж він цієї честі?..

30 січня 2007 р.
ДОРОГА ДО ХРАМУ
45 років виповнилося нововолинському деканові протоієрею Стефанові Фульмесу

Роксолана ВИШНЕВИЧ

Протоієрей Стефан Фульмес, нововолинський декан. Світлина Роксолани ВишневичЛюди, як і храми, мають свою долю. А трапляється так, що їхні шляхи міцно переплітаються, стають часточкою один одного. Саме так сталося з нововолинським деканом, протоієреєм Стефаном Фульмесом. Його знають як настоятеля Свято-Духівського собору, який перебуває у стадії будівництва. Яким був шлях до цього храму у священика, що є головним дороговказом на шляху духовного служіння – це тема нашого інтерв’ю з нагоди ювілею.

– Зростав я у побожній родині на Яворівщині Львівської області, – почав свою оповідь він. – Нам пощастило, бо у нашому селі ніколи не закривали церкву. Пригадую, що мені, малому хлопчаку, важко було вистояти всю службу – я млів, мене виносили на вулицю. Але згодом, так би мовити, адаптувався, і вже не топтати до церкви стежку не міг.

– Отче Стефане, але смію думати, що, очевидно, були якісь особливі події, які спонукали Вас присвятити життя служінню Богові?..

29 січня 2007 р.
ПОКЛИКАННЯ ХРЕСНИХ
Місія хрещених батьків – не формальність. Обираючи їх, треба зважати на певні застороги

 

Покликання хресних. Місія хрещених батьків – не формальність. Обираючи їх, треба зважати на певні засторогиЗапитання

Моя подруга, яка нещодавно стала хрещеною матір’ю, розповіла, що священик запитав, чи не мають наміру куми одружитися між собою. Я здивувалася, бо також неодноразово хрестила дітей, але мене такого не питали. Скажіть, будь ласка, які обов’язки хрещених батьків і які існують обмеження, пов’язані з цією місією?

 

 

28 січня 2007 р.
«МОЖЕ, Й ТИ...»
Сповнилося батьківське пророцтво: Марія Корсак збудувала церкву на отчій землі

Ганна ХАРІВ

Єпископ Михаїл вручає Марії Корсак орден Великомучениці Варвари. Фото Віталія СарапінаУ селі Мельники-Річицькі Ратнівського деканату збудували храм. Уперше за майже півтисячолітню історію села. Бо досі тут православної церкви не було. Хоча село немаленьке – до 250 дворів налічує. І населення – більше тисячі чоловік. Цим скористалися протестанти – заснували тут свою громаду й спорудили молитовний будинок. А православні віряни свої духовні потреби задовольняли в сусідній Річиці, в церкві Московського Патріархату.

Тому благородній ідеї звести тут храм Київського Патріархату чинився неабиякий опір. Це знають і селяни, які зраділи, що матимуть свою, українську церкву. Але найбільше труднощів довелося здолати ініціаторці – Марії Корсак. Скільки-то треба було поїздити, аби вирвати дозвіл на спорудження святині у своїй же, батьківській садибі. Виготовляла проект, вишукувала робітників, дбала про іконостас... Не говоримо вже про великі кошти, які довелося витратити. Тут, щоправда, допомогли чоловік, син та їхні колективи.

І ось через рік після освячення місця вознісся трьома куполами чудовий храм Архістратига Михаїла з дзвіницею, прекрасно розписаний, із сяючим золотом іконостасом...

27 січня 2007 р.
ПОЖЕРТВА ЗАРАДИ БОГОРОДИЦІ

Протоієрей Микола ЦАП,
канцлер єпархії, настоятель храму Великомученика Юрія Переможця в Луцьку

Товариство «Холмщина» передало копію чудотворної ікони Холмської Богородиці в дар парафії Великомученика Юрія Переможця в Луцьку. Світлина Віктора ДудікаРадісними і знаменними були цьогорічні свята для луцької парафії Великомученика Юрія Переможця. 8 січня, у день Собору Пресвятої Богородиці, представники товариства «Холмщина» передали в дар церкві копію чудотворного образа Холмської Богородиці, написану в Києві 2002 року відомим іконописцем Володимиром Гачком – професором Національної академії наук.

Народився автор 1935 року в мальовничому українському селі Святе Ярославського повіту на березі Сяну, де кожна церква була наповнена шедеврами наших давніх малярів. Тому не дивно, що художник цікавиться давнім іконописом і взявся за освоєння знаменитих ікон візантійського письма, вивезених за межі держави в різні часи. На його думку, добрі копії (чи, як ще кажуть, списки) мають силу оригіналіві повертають пам’ять...

26 січня 2007 р.
ПЕРШИЙ ГРІХ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Перший гріх. Малюнок Ірини ДацюкЗло, тобто те, що проти Бога, що Богові не подобається, виникло ще до того як була створена людина. Воно виникло в невидимому світі. Бог не створив зла, але дав ангелам свободу – вибирати між добром і злом. Деякі ангели неправильно скористалися цією свободою і виступили проти Бога, почали чинити зло. Їхнього командира зовуть сатаною, дияволом.

Сьогодні ми з вами будемо говорити, як зло потрапило до людей.

Перших людей звали Адам і Єва. Ім’я Єва означає життя, Адам – земний, узятийіз землі, тобто створений із тих частинок, що і все на землі.

Біблія говорить, що ми створені за образом і подобою Божою. Це значить, що ми схожі на Бога. Але схожі не тілом. Оскільки Бог невидимий, як повітря, то ми схожі на Нього невидимими душею і духом, які є всередині нас. А наше тіло схоже на тіло тварин. Коли душа працює, тоді людина стає більш подібною до Бога. Працює наша душа, коли ми молимось, читаємо Біблію, проявляємо любов до інших. Розум є частинкою нашої душі. Коли ми роздумуємо над чимось, розв’язуємо задачі, тоді...

25 січня 2007 р.
ЗРУЙНОВАНЕ ГНІЗДО
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Зруйноване гніздо. Малюнок Ірини ДацюкОсь нарешті прийшла весна. Прилетіли з-за моря ластівки і почали вити гнізда. Усі раділи бажаним гостям – благовісницям весни.

Пара ластівок звила собі гніздо під дахом одного селянина. Як старанно клопотали­ся пташки, споруджуючи свій будиночок!І ось уже в гніздечку вилупились і запищали пташенята...

Є на світі хороші люди, але немалоі злих. Один неслухняний хлопець Іванко посперечався з іншими хлопчаками, що каменем зіб’є гніздо ластівок. Вони й не гадали, що йому вдасться поцілити у гніздо, так високо воно було. Але Іванко прицілився, кинув камінь – і гніздо впало. Пташенятка, які були ще без пір’ячка, випали і розбились.
Великим було горе ластівок. Як жалібно вони квилили, коли знайшли на землі своїх діток. Літаючи над головами хлопців, згорьовані птахи ніби докоряли:

– Діти! Чому ви так жорстоко вчинилиз нами? Для чого забрали нашу радістьі втіху? Бог вам суддя!..

24 січня 2007 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо