Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета Лист до редакції

ХРАМ ІЗ ДАВНИНИ

Микола САВЧУК,
настоятель Благовіщенської парафії в Луцьку

У Луцьку (просп. Соборності, 8а) розпочали будівництво унікальної для України церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це майбутній храм-музей, який має постати за історичними кресленнями церков Миколаївської у селі Мильці Старовижівського деканату, Успенської в селі Зимно Володимирського, Троїцької в Межирічі й Богоявленської в Острозі на Рівненщині. Дослідження проводили спеціалісти Київського інституту «Укрпроектреставрація» на чолі із заслуженим архітектором України Євгеном Осадчим.

За свідченнями історичних джерел та переказами старожилів, на цьому місці з ХVІ до середини ХІХ століть стояла каплиця на честь Пресвятої Богородиці.

Тісна співпраця громади з Волинським краєзнавчим музеєм, особливо зі спеціалістами Музею волинської ікони, дає змогу відтворити багатство внутрішньої оздоби храмів ХVІ століття, коли розквітав волинський іконопис, настінний розпис, іконостас, різьблення. Тож наша громада вирішила не просто відновити історичну справедливість, а й у майбутньому храмі відтворити мистецтво давньої Волині. Згодом Боже благословення зійшло на це місце через мироточіння образа святителя Луки Кримського і через численні зцілення вірних від святого мира, що й підтвердило необхідність спорудження тут святині. Будівництво благословив Патріарх Філарет.

Храм будують в густонаселеному районі Луцька – поруч школи, дитсадки, державні установи. Тому ця споруда, крім духовної і пізнавальної цінностей, сподіваємося, буде спонукати до патріотизму, плекати національну свідомість, розвивати почуття прекрасного.

Зважаючи на це, Благовіщенська громада просить усіх небайдужих до духовного і матеріального відродження України і її Православної Церкви надати посильну фінансову та матеріальну допомогу на цю Богоугодну справу. Кошти можна переказувати на такі реквізити: р/р 26007055487170 у ВГРУ ПриватБанк, МФО 303440, код 339908410.

Бажаєте, щоб Вашого листа опублікували У «Волинських єпархіальних відомостях»? Якщо у Вас є коментарі з приводу статей або думки, якими Ви прагнете поділитися з читачами, – надсилайте їх до редакції (Градний узвіз, 1, Луцьк, 43025). Будь ласка, зазначайте Ваше ім’я, прізвище, місце мешкання, а також телефон. Листи можуть редагуватися, скорочуватися.

Волин. єпарх. відом.– 2009.– № 11–12 (60–61)

21 грудня 2009 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо