Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

ДОБРИЙ ПРИКЛАД

1 жовтня 2008 р.

Протоієрей Сергій Коць. Світлина Сергія ДубинкиУ храмі Великомученика Пантелеймона Цілителя, що в с. Рованці (Гнідава) Луцького районного деканату вже другий рік є ковчежець із часткою мощей цього святого і відомо чимало одужань після молитов перед нею. Однак настоятель парафії протоієрей Сергій Коць вважає цю реліквію великим духовним скарбом не лише своєї громади, а й усього Божого люду. Він поділився з єпархіальною прес-службою міркуваннями, що священики принаймні Волинської єпархії могли б на певну нагоду брати святиню у свої церкви, до своїх духовних дітей, щоб кожен потребуючий міг доступитися до неї.

Так, наприклад, учинив священик Михайло Мельничук – настоятель маневицької парафії Мучениць Віри, Надії, Любові й Софії. 29 вересня у гнідавському храмі духовенство відслужило молебень із акафістом великомученику і реліквію повезли до Маневич. Там її зустріли вірні на чолі з деканом протоієреєм Андрієм Закидальським і пронесли хресним ходом через селище. Потім у храмі душпастирі відслужили молебень, вечірню з акафістом та оливопомазанням. Наступного дня, на престольний празник, було відправлено водосвяття, Літургію та, як годиться, хресний хід. До ковчежця приступали вірні, молилися про зцілення, складали пожертви на храм (церква ще будується, служби проходять у каплиці).

Священик Михайло Мельничук. Світлина прот. Віталія СобкаВідтак мощі було занесено для вшанування в централізовану районну лікарню. Головний лікар Андрій Гетьманчук і головна медсестра Євгенія Гетьманчук – активні парафіяни – посприяли, щоб реліквію було належно пошановано у медичному закладі. Там до мощей цілителя приклалися з молитвою близько ста православних – хворі й медперсонал. Служби супроводжував так званий другий церковний хор, який складається з працівників районного будинку культури і музичної школи (регент Людмила Сенютіна).

У проповідях о. Михайло наголошував: «Підходячи просити у Бога здоров’я молитвами святого Пантелеймона, згадаймо Євангеліє, щоб усвідомити: тілесне благоденство зазвичай є наслідком благочестивого життя, коли Господь прощає наші гріхи, у яких каємося. Цілитель Пантелеймон у цьому нам чудовий зразок».

Отож, перебування мощей цього святця у Маневичах стало помітною подією в духовному житті містечка. Проте це радше виняток, а не правило. Буває ж так, що святощі, котрі не лежать десь «під спудом», а відомі багатьом, могли б залучатися куди більше, але душпастирі, як доречно зазначив о. Сергій Коць, не звертають на це належної уваги. Варто взяти приклад з маневицької громади, еге ж?

01 жовтня 2008 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо