Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

7 листопада – Димитрівська поминальна субота

7 листопада 2015 р. Димитрівська поминальна субота в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

Сьогодні у храмах єпархії пройшли Богослужіння за померлих. Зокрема, в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці Божественну Літургію з панахидою очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Димитрівською» ця поминальна субота називається тому, що її проводять перед вшануванням великомученика Димитрія Солунського 8 листопада. У 1380 році на Куликовому полі московський князь Димитрій здобув перемогу над ординцями. І звершивши поминання загиблих ратників, запропонував Церкві творити спомин убитих воїнів у суботу, перед днем свого ангела, тобто 8 листопада. Згодом вона втратила значення згадування лише воїнів і стала всезагальною батьківською поминальною суботою.

У день поминання вірні передають священнослужителям записки з іменами своїх покійних родичів. Ми будемо молитися за померлих отців і братів, за всіх воїнів, безвинно вбитих, загиблих на Майдані, за всіх одвіку спочилих православних християн.

При цьому належить пам’ятати, що вносити імена потрібно тільки тих померлих, які були охрещені в Православній Церкві й до смерті залишалися її членами. Про охрещених в інших конфесіях, нехрещених та самогубців можна помолитися вдома чи над їх могилою.

Ми запалюємо під час молитви свічку – це наша жертва за спочилих. Корисним є в пам’ять про померлого жертвувати на церкву, подавати милостиню з проханням помолитися за спочилого. Але жертва на церкву – це не тільки гроші. Древні християни приносили на могили померлих хліби і вино.

Цей благочестивий звичай дійшов до наших часів. На поминальні столи приносять кутю, хліб, крупи, печиво, фрукти, цукерки, борошно тощо. Те, що принесено у храм, треба залишити на столі: споживаючи принесене, священнослужителі й ті, кому вони передали пожертву, творять поминання.

Тому, коли християни ставлять свічки, обов’язково просять Бога про спокій душ спочилих, називаючи їхні імена, які було дано при Хрещенні.

07 листопада 2015 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо