Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Єпархія відзначила день ангела владики Михаїла

13 жовтня 2015 р. День ангела митрополита Михаїла. Світлина інформаційної служби єпархії

Божественну Літургію та подячний молебень у день святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі, відправлено в кафедральному соборі Святої Трійці.

З тезоіменитим митрополитом Луцьким і Волинським служили: єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, декани та інше духовенство. За керуючого єпархією також молилися намісники й намісниці монастирів нашого краю, викладачі та студенти ВПБА, миряни.

На завершення молебню вікарій від імені священнослужителів і мирян Волині привітав архіпастиря зі святом, подякував за плідну працю в розбудові нашої Церкви. Наголосив, що митрополит надихнув і благословив багатьох душпастирів на капеланське служіння серед українських воїнів. Зокрема відзначив, що за 12 років перебування владики Михаїла на цій кафедрі значно піднялась роль паломництва, завершується зведення нового сучасного корпусу ВПБА, освячено 85 храмів та зареєстровано 127 релігійних громад.

У відповідь на теплі слова іменинник подякував за молитву та підбадьорення на подальше служіння. Владика зазначив, що найбільша радість свята – коли багато віруючих людей приходять до храму. В день святого покровителя, за його словами, торкаєшся тих чеснот, які ведуть правильною дорогою до Царства Небесного.

Святитель Михаїл за одними даними – грек, за іншими – болгарин. Як зазначається в книзі Наталії Матвєєвої та Андрія Голобородька «Святі і свята України», існує переказ, що коли 988 року великий князь Володимир прибув до Києва з Царгорода, з ним був святитель Михаїл Сирин, який став першим Київським митрополитом і брав участь у хрещенні столиці. Благочестивий та освічений, провадив у Київській Русі місіонерську діяльність. Помер 994 року; його мощі спочатку були поховані у Десятинній церкві, потім – у Ближніх (Антонієвих) печерах, а з 1730-го – в Успенській церкві Києво-Печерської лаври до зруйнування храму під час Другої світової війни.

13 жовтня 2015 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо