Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Молитва волинянина звучала в різних кутках України

Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її образом «Нерушима Стіна»

Акафіст «Нерушимій Стіні», який написав Віктор Гребенюк, літературний редактор інформаційно-видавничого центру єпархії, правили під час всеукраїнського хресного ходу з цим образом. 25 вересня шлях учасників унікальної акції проліг і через нашу єпархію.

З благословіння єпископа Коломийського і Косівського Юліана він розпочався 21 вересня у храмі Святої Софії – Премудрості Божої с. Верхній Ясенів Коломийської єпархії, пройшов прикордонними землями всієї країни і завершився 1 жовтня там же, в Карпатах. Священик і миряни з різних країв нашої Батьківщини зупинялися біля придорожніх хрестів і капличок, подекуди в церквах, а в столиці – на Софійській площі та проводили молебні за Україну, служили акафіст Пресвятій Богородиці перед Її образом «Нерушима Стіна».

«Нерушима Стіна», або ж «Оранта», – велетенська центральна ікона київського собору Святої Софії, головного храму Русі-України (ХІ ст.). Вона зображає Діву Марію, Яка уособлює всю Церкву, в молитві до Господа. Після численних руйнувань і перебудов лише вівтарна стіна з цим мозаїчним ликом залишилась непорушною, тому він отримав таку назву. З часів Визвольної війни під проводом Хмельницького відомо народне повір’я, що доки стоятиме у Софії «Нерушима Стіна», стоятиме столиця і вся Україна, велич Київської Русі відновиться.

З тієї причини було вибрано такий маршрут і саме з цією іконою: молільники в тривожний для Вітчизни час наче вибудовували духовний мур навколо країни.

Акафіст «Нерушимій Стіні» – один із перших в українській церковній літературі поетичний римований твір цього жанру (досі, всупереч грецькій традиції, вони в нас були прозовими). Брошуру випустив єпархіальний видавничий відділ «Ключі», яку можна придбати у його книгарні-бібліотеці (Луцьк, просп. Волі, 2) або звернувшись за ел. поштою Kljuchi@ukr.net.

06 жовтня 2015 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо