Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

«В один день до ворожки і на Причастя – аби помогло»

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл у проповіді, виголошеній 5 липня в кафедральному соборі Святої Трійці, порушив тему невизначеності деяких людей щодо своїх принципів та цінностей.

Владика розповів, що помічав, як деякі парафіяни беруть активну участь у заходах інших конфесій, а іноді навіть релігій. Зокрема, як протягом декількох днів вони приступали до Причастя і в православному, і в римо-католицькому храмах. Гостро розкритикував православних за участь у нещодавньому марші крішнаїтів.

«Через два дні прийдете сюди (тобто в собор) до Причастя, в один день до ворожки і на Причастя – аби помогло. Обирайте найголовніше й найцінніше у нашому житті та ставте його в середину – це Христа. Він є наша істина, Він є наше життя, Він є наше спасіння», – так прокоментував невизначеність деяких вірних високопреосвященний. Наостанок він порадив  православним християнам уникати участі в подібних заходах задля збереження себе від спокуси: «Важко лежати копиці сіна біля вогню і не загорітись».

Окрім цього, митрополит розтлумачив різницю між, здавалося б, тотожними поняттями: щастя і задоволення. Пояснив, що перше стосується духовного відчуття, а друге – більш світського, тілесного. Тож архіпастир закликав бути щасливими, а не просто задоволеними.

06 липня 2015 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо