Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Богослови й релігієзнавці пропонують змінити назву нашої держави і Володимира-Волинського

19 травня 2015 р. Міжнародна конференція у ВПБА. Світлина інформаційної служби єпархії

Про це, зокрема, йдеться в резолюції міжнародної науково-практичної конференції «Християнська традиція Київської Русі», проведеної у Волинській православній богословській академії. Її оприлюднено 10 червня на сайті vpba.org. Захід приурочили 1000-літтю упокоєння рівноапостольного князя Володимира Великого.

У документі зазначається: «Ставимо необхідним завданням для сучасників і прийдешніх поколінь зберегти історичну назву та духовну спадщину Русі за нашою Батьківщиною і пропонуємо відобразити його в назві нашої держави – Русь-Україна».

Науковці також висловилися за повернення історичної назви місту Володимир-Волинський. Довгий час воно мало назву Володимир на честь засновника – князя Володимира Хрестителя. Коли ж наші землі опинилися  в Російській імперії, його перейменували, бо є в Росії місто Володимир-на-Клязьмі, назване на честь князя Володимира Мономаха.

Богослови, окрім цього, звернулися до вірян Московського Патріархату: «Браття і сестри, будуймо не міфічний „русский мир“, а нашу рідну державу Русь-Україну і для цього об’єднаймося в єдиній Українській Помісній Православній Церкві».

Резолюцію підписали всі учасники конференції, як теологи, так і світські релігієзнавці, зокрема, доктор історичних наук Людмила Стрільчук, доктор церковно-історичних наук і кандидат історичних наук Ірина Преловська, доктор філософських наук Олександр Саган та чимало інших видних науковців.

11 червня 2015 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо