Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

«Нащадкам твоїм дам цю землю…» (оновлено)

24 березня 2015 р. Чин похорону військовослужбовця Сергія Шкредя в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

Чин похорону захисників Батьківщини Сергія Шкредя та Дмитра Гончарука відправили 24 та 25 березня в кафедральному соборі Святої Трійці. Богослужіння очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

У надгробному слові над одним із бійців владика наголосив, що він загинув за свою родину й Батьківщину. «Це земля батьків, це твоя земля, це земля твоєї родини, це земля твоєї нації... Чи може вона бути віддана? Те, що передали тобі батьки? Чи можна бути байдужим до долі землі твоїх батьків? Не можемо ми бути байдужими, тому і захищаєм те, що дісталося нам у спадок, – наша Україна, наша земля, наша родина». За словами архіпастиря, кожен загиблий воїн є тією частинкою, яку нація відриває від себе та приносить у жертву заради збереження землі наших батьків.

Громадське прощання з Сергієм відбулося на Театральному майдані. Окрім духовенства, в останню путь військовика провели: голова ОДА Володимир Гунчик, луцький міський голова Микола Романюк, рідні, близькі, бойові побратими, вчителі й викладачі, громадськість.

Із Дмитром його близькі, рідні та громадськість прощались безпосередньо на міському кладовищі поблизу с. Гаразджа.

Поховали героїв на алеї почесних поховань цього цвинтаря.

Сергій Шкредь – лучанин, військовослужбовець 128-ї гірничо-піхотної бригади. Навчався у школах обласного центру № 17 та 25. Закінчив комерційний коледж. Під час боїв за Дебальцеве 29 січня був важко поранений. Лікувався в Артемівській центральній районній лікарні та Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І. Мєчникова, але не переборов важких недуг та відійшов до Бога.

Дмитро Гончарук – теж мешканець Луцька – закінчив школу № 20, працював на державному підшипниковому заводі та ковалем на одному із приватних підприємств. У серпні мобілізований до Збройних сил України. Загинув 20 березня у Сіверськодонецьку на Луганщині.

26 березня 2015 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо