Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

«Попостившись, браття, тілесно, попостимось і духовно»

22 березня 2015 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл під час проповіді в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

Про важливість пощення і творення добрих справ ближнім та споглядання в них образу й подоби Божої митрополит Луцький і Волинський Михаїл виголосив проповідь 22 березня на Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.

Згадуючи слова Христа «все, що зробили ближнім своїм, зробили Мені», архіпастир зазначив: ми, постуючи, думаючи про своє спасіння, повинні пам'ятати про діла милосердя та піклуватися про ближніх, вбачаючи в них образ Божий. Чи це мале дитя, чи людина похилого віку, – якщо теплотою думок, слів, поведінкою підтримав, розрадив, укріпив, допоміг, то зробив це не просто ближньому своєму, а Богові. Творячи добро близьким, родичам, маємо бачити в них не лише рідну людину, а Самого Христа.

Тож наголошуючи, що першу частину постового подвигу ми приділяли власному духовному зміцненню, владика закликав решту часу до Христового Воскресіння звернути увагу на ближніх своїх. «Скажи добре слово, обніми, допоможи, розрадь, вислухай, зроби свій внесок для блага і спасіння цієї людини, яка поряд з тобою», – підсумував митрополит.

Потім владика розтлумачив шосту заповідь блаженств «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать». «Це не означає, що ти побачиш Бога в якомусь сяянні, на хмарі, якесь явлення. Не це означає, а те, що ти в ближньому побачиш не просто людину, а Бога побачиш. Важко до цього дорости, але необхідно».

Четвертої неділі Великого посту Православна Церква вшановує преподобного Йоана Ліствичника. Читаючи його житіє та творіння «Ліствиця раю», віруючий може почерпнути високий зразок життя в посту й молитві, приклад поступового сходження від землі до Царства Небесного.

Йоан Ліствичник жив у VI столітті. Понад 40 літ провів у повному усамітненні в пустелі. Близько чотирьох років був ігуменом Синайської обителі. Для нащадків залишив твір «Ліствиця», щоб показати: справа спасіння вимагає від людини самопожертви та постійного посилення подвигів у духовному зростанні.

23 березня 2015 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо