Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

А як об’єднатись?

26 грудня 2014 р. Передача «Громадський вектор». Кадр із відео обласної державної телерадіокомпанії

Науковці та громадські діячі обговорили проблеми об’єднання православних України в умовах війни. Спілкування відбулося 26 грудня в прямому ефірі Волинського державного телебачення у черговому випуску передачі «Громадський вектор» (ведучий – Тарас Літковець).

Гостями студії були: доценти Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки доктор історичних наук Людмила Стрільчук, кандидат історичних наук Віктор Шостак, кандидат педагогічних наук Валерій Петрович та громадські діячі – заслужений працівник культури України Зоя Навроцька, кандидат історичних наук і меценат Микола Буліга, а також Павло Гордійчук.

Порушено ряд питань, як-от ідеї «Третього Рима» та «русского мира», які пропагує Російська Федерація в особі РПЦ, та як це впливає на об’єднавчий процес в Україні. Дискутували і на тему, хто ж повинен об’єднувати православних: громадськість, церковні ієрархи чи світська влада; чи сприяє Церква, на фоні останніх подій у країні, виникненню національної ідеї.

Розглядали й деякі побічні теми. Микола Буліга, зокрема, зазначив: на фоні ворожнечі Патріархатів дуже активно працюють протестантські та інші деномінації, поширюють свій вплив на православних із нестійкими переконаннями.

29 грудня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо