Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Паломництво до святого Києва (додано відео)

22 листопада 2014 р. Чудотворна ікона «Скоропослушниця» в кафедральному соборі Рівноапостольного князя Володимира у Києві. Світлина з сайта Cerkva.info

110 волинян вперше побували на богоміллі в столиці, присвяченому святові чудотворної ікони «Скоропослушниця» в кафедральному соборі Рівноапостольного князя Володимира. Прощу влаштував паломницький центр єпархії «Україна» (керівник Лариса Савчук).

Образ налічує тисячоліття. А диво трапилося 9 листопада (за ст. ст.) 1664 року в монастирі Дохіар. Після покаяння і ревної молитви біля ікони став бачити позбавлений зору за недбалість до святощів монах Нил. Він просив у Заступниці Небесної зцілення й не відходив від лику, поки не почув Її голос: «Ти прощений, і зір знову дається твоїм очам. Скажи всій братії, що Я – покров і захист їхньої обителі. Нехай вони і всі православні християни звертаються до Мене зі своїми потребами: усім, хто з благоговінням до Мене приступає, Я Заступниця. Відтепер ця ікона Моя буде називатися „Скоропослушниця“, бо швидку милість являтиму всім, хто приходить до неї».

Шанований список (копію) образа Володимирський собор отримав завдяки меценатові Андрію Мацолі. За його сприяння ікону написали афонські монахи. Торік реліквію привезено до Києва. Відтоді щороку 22 листопада в храмі після Божественної Літургії відправляють акафіст. Усі служби очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Святійший зазначив, що нині молитви перед «Скоропослушницею» особливо важливі. Адже ми сподіваємося, що Пресвята Марія допоможе якнайшвидше припинити в Україні кровопролиття, визволитись від чужинців і дарувати нашому народові спокій, розквіт і злагоду.

Як зазвичай, волинські прочани також молилися у Феодосіївському й Михайлівському монастирях, Києво-Печерській лаврі, Введенській обителі. Побували й на вулиці Інститутській та майдані Незалежності, де просили в Господа упокоєння загиблих героїв «Небесної сотні», а біля пам’ятника жертвам голодомору на Михайлівській площі хрестом виклали лампадки.

01 грудня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо