Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Завтра може не бути...

1 листопада 2014 р. Димитрівська поминальна субота в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

У храмах єпархії відбулися заупокійні богослужіння Димитрівської поминальної суботи. Цьогоріч вона відрізнається посиленою молитвою по героях «Небесної сотні» та воїнах, які віддали життя за Україну. Вірян, які прийшли помолитись за померлих, було ще більше, ніж у минулі роки.

Божественну Літургію та панахиду в кафедральному соборі Святої Трійці очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. У проповіді архіпастир наголосив на пам’яті про вічність, на увазі до своїх ближніх, які поряд, бо «завтра їх може вже не бути».

Православна Церква встановила цей особливий поминальний день у суботу перед святом великомученика Димитрія Солунського. Історія поминальниці сягає XIV ст. Князь московський і володимирський Дмитрій Донський після перемоги над татарами на Куликовому полі 1380 р. звернувся до преподобного Сергія Радонезького з пропозицією вшановувати загиблих воїнів у суботу перед днем його небесного покровителя. Згодом цього дня стали поминати всіх померлих родичів, і субота напередодні 8 листопада стала називатися Батьківською поминальною.

02 листопада 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо