Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Старається наслідувати

13 жовтня 2014 р. Вітання митрополита Луцького і Волинського Михаїла з Днем ангела. Світлина інформаційної служби єпархії

13 жовтня, коли Православна Церква вшановує святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі, єпархія відзначила день ангела митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

Божественну Літургію та подячний молебень із цієї нагоди відправлено в кафедральному соборі Святої Трійці. З тезоіменинником служили: єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, декани та інше духовенство. На Службі Божій молились і намісниці монастирів, викладачі та студенти ВПБА, миряни.

На завершення молебню вікарій єпархії від імені духовенства та мирян привітав архіпастиря зі святом, подякував за плідну працю в розбудові нашої Церкви на Волині. Зокрема відзначив, що за час перебування владики Михаїла на цій кафедрі значно піднялась роль паломництва, після побудови завершується впорядкування корпусу ВПБА, йде реставрація кафедрального собору, освячено 72 храми та зареєстровано 116 релігійних громад.

У відповідь на теплі слова іменинник подякував за молитву та підбадьорення на подальше служіння та наголосив: людина, читаючи житіє свого небесного покровителя, має старатися в усьому його наслідувати. При цьому додав, що його особисті труди на благо Церкви були б марні, якби не сприяння священнослужителів і пастви.

Святитель Михаїл за одними даними – грек, за іншими – болгарин. Як зазначається в книзі Наталії Матвєєвої та Андрія Голобородька «Святі і свята України», існує переказ, що коли 988 року великий князь Володимир прибув до Києва з Царгорода, з ним був святитель Михаїл Сирин, який став першим Київським митрополитом і брав участь у хрещенні столиці. Благочестивий та освічений, провадив у Київській Русі місіонерську діяльність. Помер 994 року; його мощі спочатку були поховані у Десятинній церкві, потім – у Ближніх (Антонієвих) печерах, а з 1730-го – в Успенській церкві Києво-Печерської лаври до зруйнування храму під час Другої світової війни.

14 жовтня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо