Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

«Луцька Покрова»

23 серпня 2014 р. Перший молебень перед новою іконою «Луцька Покрова» в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл представив нову ікону «Луцька Покрова», створену за видінням одного з парафіян кафедрального собору Святої Трійці. 23 серпня, напередодні неділі, після Всенічної, в головному храмі єпархії вперше перед цим образом відправили молебень для матерів, дружин, родичів учасників АТО на Сході України.

Представляючи реліквію, владика розповів її історію. Один чоловік у часі святкування Хрещення Господнього, побачивши в соборі явлення Пречистої Діви, яка Своїм омофором покривала вірних, звернувся до архієрея. Було вирішено запросити художника, аби він за описом побаченого написав ікону.

На ній зображено Богоматір, а під її покровом – луцький Свято-Троїцький собор, площа перед ним на йорданський празник, миряни, що набирають освячену воду біля каплиці. Над ними на небі – Йоан Предтеча хрестить Спасителя.

Новостворену ікону освятили. Пізніше, завдяки добровольцям, вона подорожувала Сходом України, щоб підкріпити у вірі тамтешніх християн.

На переконання митрополита, ця історія свідчить, що Пресвята Богородиця взяла під Свою особливу опіку Луцьк і всю Волинь ще тоді, коли відбувся Євромайдан, а найбільші випробування були попереду.

25 серпня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо