Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Кримський лікар душі й тіла

11 червня 2014 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл під час проповіді в нижньому храмі парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці. Світлина інформаційної служби єпархії

У день святителя Луки, архієпископа Кримського, сповідника митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив нижній храм луцької парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці на честь цього святого (просп. Соборності, 8а – біля Гімназії № 21). Таким чином громада завершила важливий етап у спорудженні церкви-музею – копії одного з храмів волинської архітектурної школи XIV ст.

У проповіді владика, вітаючи парафіян із освятою та зупиняючись на постаті святителя Луки, сказав: «Науковець, священик, подвижник Криму, сьогодні анексованого. Але це наша Україна, це наша земля і це наш святий, православний і український!». Також підкреслив, що незважаючи на мирські речі, праведник завжди пам’ятав своє покликання священнослужителя: «Він сам для себе визначився – священнослужитель плюс науковець-медик, а як християнин був подвижником». Він сіяв любов, лікував усіх хворих, навіть язичників навчав віри християнської.

Наводячи приклади невдячності Богу, архіпастир закликав робити своє життя кращим. Адже Господь дає можливості для цього: «дає жити під мирним небом, але ми воюєм; дає можливості збирати врожай, але ми не дбаєм за поля; дає можливість працювати, а ми не хочем і кажемо, що зарплата не така». При цьому він застеріг не привести своє життя до результату притчі про таланти: один із рабів, отримавши талант (стародавня грошова одиниця), не примножив його, а закопав у землю. Тож був позбавлений і того таланта і викинутий у «пітьму непроглядну».

Перед митрополитом Михаїлом проповідь із більш детальною розповіддю про житіє кримського святителя XX століття, його подвиги, талант лікування тіла й душі виголосив староста кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець.

Із високопреосвященним служили: міський декан протоієрей Микола Онищук, настоятель парафії священик Микола Савчук, інше духовенство – соборне, луцьких міського й районного деканатів та з чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця, що в с. Жидичин Ківерецького благочиння.

З нагоди свята парафіяни подарували для дому Божого ікону святителя Луки Кримського.

13 червня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо