Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

І вони потребують спасіння

13 листопада 2013 р. Валерія Лесюк, завідувач відділу організації благодійності та соціального служіння єпархії та Леся Хижук, представник громадська організація «Генерація успішної дії» під час зйомок відеоролика «Незрячий в церкві». Світлина інформаційної служби єпархії.

Як допомогти незрячому прийти до храму і зорієнтуватися в ньому? На це запитання відповідає навчальний ролик для священиків і дієвих мирян. Відео, яке створили відділ організації благодійності та соціального служіння єпархії (завідувач Валерія Лесюк), єпархіальна телестудія «Собор» (головний редактор Андрій Гнатюк) та громадська організація «Генерація успішної дії» (представник Леся Хижук), демонстрували 15 листопада в Луцьку під час семінару «Основи соціального служіння на парафії». Він проходив у Волинській православній богословській академії.

Ролик нагадує: незряча людина прагне бути не лише активним членом суспільства, а й нормально почуватися в храмі. Тож насамперед душпастирям важливо знати, як правильно їй у цьому допомогти, – дістатися до церкви, прикластися до ікони, придбати та поставити свічку, взяти освячену воду, просфору.

Як зазначила добродійка Хижук, декотрі люди кажуть: навіщо незрячим ходити чи їздити кудись, вони все одно не бачать. На звук, на дотик – оце їхній світ, каже п. Леся. Вони не бачать світу, але відчувають дружню атмосферу, так само хочуть вибратися кудись на природу, в поїздку.

Священик у себе на парафії може створити службу супроводу незрячих, оголошуючи про це на богослужінні. Можна коментувати Службу Божу в церкві або ж удома в незрячого. Представник «Генерації успішної дії» каже, що не відразу така допомога буде діяти, бо люди соромитимуться, думатимуть, що це робиться за гроші. Але коли зрозуміють, що це все створено заради їхнього блага, погоджуватимуться. Особливо це стосується допомоги людям похилого віку, зокрема в селах, де вони рідко коли виходять із дому й не надіються на поміч.


19 листопада 2013 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо