Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Володимир Василькович – волинський святий

Благовірний князь Володимир Василькович. Світлина з сайта Uk.wikipedia.org

Наш край може вшановувати новопрославленого святого – благовірного князя Володимира Васильковича. Таке рішення прийняв минулого тижня Помісний Собор Київського Патріархату.

Про житіє князя дізнаємося з літописів, де він згадується як книголюб і філософ. Жив у ХІІІ ст., був наступником волинського князя Василька – брата Данила Галицького. Зайняв престол у Володимирі та правив землями Західної Волині.

Ним власноруч було переписано «Житіє Димитрія Солунського», «Паранесис» Єфрема Сиріна, Євангеліє, Апостол та багато іншої духовної літератури. Чимало книг подарував містам і церквам. Наприклад, Паремійник, Апостол-апракос та Євангеліє, оковане сріблом, він пожертвував храму Благовіщення, що в Кам’янці на р. Лосні.

Благовірний князь Володимир Василькович відомий і тим, що за його правління укладено і відредаговано основну частину Галицько-Волинського літопису. У ньому князя зображено як зразкового християнина, який підтримує ченців та священнослужителів, якому характерні смирення, справедливість та милість до вбогих.

01 липня 2013 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо