Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Данило Братковський – волинський страстотерпець

Відтепер у нашій єпархії можна вшановувати новопрославленого святого – мученика Данила Братковського, волинського страстотерпця. Таке рішення прийняв Помісний Собор Київського Патріархату, який днями відбувся у столиці.

Це громадський діяч, український патріот, польськомовний поет; співпрацював із гетьманом Іваном Мазепою, брав участь у повстанні Семена Палія. Та відомо, що це був і борець за православну віру. Коли в кінці XVII ст. католицьке й уніатське духовенство готувало собор, за яким Православ’я на Україні мало зникнути, Д. Братковський у складі депутації Луцького православного братства склав присягу, що докладе усіх зусиль, аби «зберегти цілість святої східної Церкви…», та пообіцяв: «не спокушаючись ні ласкою, ні обіцянками, ні дарунками, не уступаючи перед страхом, навіть перед смертною карою, боронитиму всіх догм і обрядів, від великого до малого, нічого не додаючи й не опускаючи». Цю позицію він обстоював на численних шляхетських сеймиках Київщини та Волині.

Мученицьку смерть зустрів 15 листопада 1702 в Луцьку на площі Ринок: був страчений за вироком польського військового суду.

01 липня 2013 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо