Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Християнська етика у школі. Про наболіле

Священик Андрій Ротченков. Світлина інформаційної служби єпархії

30 серпня у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (ВІППО) відбулось чергове засідання координаційної робочої групи Волинської ради Церков (ВРЦ) та працівників освітянських установ.

Що потрібно зробити обласній владі, освітянам, релігійним організаціям, аби основи християнської етики в загальноосвітніх школах викладалися не тільки в усіх класах (що вже само по собі могло б стати чималим досягненням), але і як обов’язковий предмет? Причому щоб це викладання було в межах чинного законодавства, не порушувало нічиїх прав. Адже нині курси духовно-морального спрямування належать до так званої варіативної складової, тобто є необов’язковими. Це питання було найгострішим серед інших, які обговорювали учасники засідання.

У ньому взяли участь: від єпархії Київського Патріархату – директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку священик Андрій Ротченков, представники інших конфесій, які входять до ВРЦ, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Хомич, представники облради, ВІППО та громадських організацій.

Як і торік, учасники засідання погодили, що у школах доречно продовжити викладання за програмами «Християнська етика в українській культурі» для 1–4 класів (Київ, 2006 р.) та «Основи християнської етики» для 5–6 класів (Київ–Острог–Львів, 2007 р.). Було обговорено конкретні кроки щодо спільної роботи представників Церков із ВІППО над професійною підготовкою і підвищенням кваліфікаційної майстерності вчителів основ християнської етики.

А щодо найдискусійнішого питання зустрічі, про яке йшлося вище, учасники групи домовилися: шукатимуть відповіді на нього протягом місяця, до наступного засідання.

31 серпня 2012 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо