Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

ПІШКИ СВЯТИМИ МІСЦЯМИ

Молодіжна піша проща, яку організувала Волинська духовна семінарія. Світлина Романа Вонсіцького

Вихованці Волинської духовної семінарії (ВДС), члени братств – Молодіжного православного ім. Миколи-Святоші, князя Луцького, та Апостола Андрія Первозваного (Луцького Хрестовоздвиженського) здійснили піше паломництво до волинських святинь. Прощу, яку благословив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, організував й очолив інспектор з питань місійної діяльності консисторії, економ семінарії протоієрей Юрій Близнюк, долучилися до богомілля проректор Василь Лозовицький, завідувачка регентського відділу Валентина Нідзельська, насельниця луцького монастиря Святителя Василія Великого монахиня Наталія (Кудрянська).

14 травня в нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці ректор ВДС протоієрей Ігор Швець відправив для паломників молебень на початок усякої доброї справи, поблагословив – і вони рушили в путь.

Першою зупинкою прочан стала Миколаївська обитель у с. Жидичин (Ківерецький деканат), де православна молодь молились на Вечірній, знайомилась із монастирським устроєм, спілкувалася на духовні теми з ченцями. За словами о. Юрія, вражаючим та незабутнім моментом була ночівля у наметах біля новоствореного скита Святого Духа й відправа Опівнічної.

Наступного дня після Служби Божої вирушили до Тростянця. Минаючи дорогою населені пункти, були приємно подивовані щирою зацікавленістю місцевих жителів до хресної ходи, що йшла повз них.

Виходили їм назустріч і місцеві парафіяни: у Ківерцях на чолі з кліриком собору Покрови Пресвятої Богородиці протоієреєм Юрієм Трокуном, у с. Сокиричі – з настоятелем храму Апостолів Павла й Петра священиком Євгеном Рудем, який вирішив приєднатися до ходи. Увечері при вході в с. Тростянець хресний хід зустрічали миряни, очолювані настоятелем парафії Святої Трійці священиком Сергієм Ледвовком. Було відправлено подячний молебень. Приклавшись до чудотворної Тростянецької ікони Божої Матері, богомільці читали Псалтир.

Уранці, 16 травня, відслужили Божественну Літургію і повернулися до Луцька.

Як повідомив о. Юрій Близнюк, «мета пішої ходи в тому, щоб своїм прикладом залучити якомога більше людей до відвідування святих місць, які є й у нас, на Волині. А пішки варто йти тому, що долаючи разом труднощі, люди краще зорганізовуються, є можливість ліпше зрозуміти один одного, потоваришувати. Додому паломники прибули з чудовим настроєм. Кожен, розпочинаючи цю нелегку дорогу мав якісь свої сподівання й чогось очікував, а по закінченні подорожі всі зрозуміли, що отримали бажане».

18 травня 2010 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо