Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ДЗВОНИ ПРОТИ ЕПІДЕМІЇ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл розпочав загальноєпархіальну акцію: протягом двох тижнів щодня з 14 години дзвонити не менш як 5 хвилин у церковні дзвони задля подолання епідемії грипу. Світлина прот. Віталія Собка

Християнська Церква має лік на різні недуги. Насамперед це молитва. Спрадавна під час моровиць Божий люд посилює моління за здоров’я, священнослужителі вводять до Літургії особливі прохання, гучними ударами в дзвони відганяється пошесть. Усі ці засоби наша Церква використовує і при нинішній епідемії грипу. Збільшилась кількість заздоровних молебнів, у відправах звучить додаткова молитва за припинення недуги в Україні, частіше загучали дзвони.

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл розпочав загальноєпархіальну акцію: протягом двох тижнів щодня з 14 години дзвонити не менш як 5 хвилин у церковні дзвони задля подолання епідемії грипу. Владика піднявся на дзвіницю кафедрального собору Святої Трійці разом із представниками всеукраїнських і місцевих телевізійних каналів і радіостанцій та звершив дзвоніння – спочатку сам, а потім разом із журналістами.

Спустившись із дзвіниці, високопреосвященний відповів на запитання кореспондентів. Архієрей, зокрема, сказав: «Хвороби – це попущення Боже за наші гріхи. Але милостивий Господь не карає людство остаточно. Всевишній використовує створену Ним природу задля блага людей – супроти деяких її сил, шкідливих у цей час людям. Знаємо, наприклад, зі Святого Письма: коли вірні Єдиному Богові виходили з Єгипту і їх переслідували війська фараона, то води Червоного моря після Мойсеєвого звертання до Господа під потужним вітром розступилися і втікачі перейшли морем, наче сушею. І дзвони як форма нашого молитовного звернення – теж помічні проти хвороби. Адже й учені довели: звукові коливання певної частоти – саме такі, які видають ці музичні інструменти, – здатні знищувати віруси».

03 листопада 2009 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо