Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ЯК СВЯТКУВАТИ НЕДІЛЮ?

17 грудня 2008 р.

На черговому засіданні Волинської ради Церков (ВРЦ) 15 грудня представник нашої Церкви протоієрей Віталій Собко виступив із низкою ініціатив. Зокрема, він нагадав учасникам, що 23 грудня 2005 року більшість Церков, які входять до ВРЦ, прийняла Звернення щодо святкування неділі. В ньому наголошувалося, що кожен християнин, згідно з Законом Божим, зобов’язаний належно відзначати День Господній. Але багато охрещених волинян забули четверту Божу заповідь, тому в наших містах і селах у неділю на повну силу працюють ринки і торгові центри, школярі й студенти в неділю беруть участь в олімпіадах, складають екзамени тощо. Ті ж, хто не забув священного обов’язку і хотів би в неділю піти до церкви, – не можуть, бо роботодавці змушують їх працювати. Звернення Церков фактично проігноровано тими, від кого залежить вирішення проблеми – керівниками, підприємцями, ректорами та іншими посадовами особами. Навіть обласні очільники, міські й сільські голови, депутати місцевих рад без вагань під час недільних Богослужінь організовують різні заходи, залучаючи до них не тільки вірян, а й священнослужителів.

Тому представник Київського Патріархату запропонував звернутися до голови облдержадміністрації М. Я. Романюка (який брав участь у засіданні) та голови Луцької міськради Б. П. Шиби з проханням усебічно вивчити причини масових порушень права християн на належне святкування недільного дня і подати відповідні пропозиції щодо врегулювання цієї проблеми.

Волинська рада Церков вирішила, що робоча група попрацює над цим питанням.

17 грудня 2008 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо