Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Книги

Діяння небожителів

Діяння небожителів
Брат Віктор

Велика нація гідна великого епосу. Римляни – «Енеїди», греки – «Іліади», німці – «Пісні про нібелунгів», грузини – «Витязя в тигровій шкурі»...

Українці великого поетичного епосу досі не мали. Билини, думи, «Слово о полку Ігоревім» – це твори малих епічних форм. Спроби синтезувати їх у великі епоси (як фінни свою «Калевалу») лишилися незавершеними, намагання створити авторські (на зразок «Божественної комедії» Данте) – також.

Письменник Брат Віктор спробував заповнити цю прогалину. Робота над поетичним епосом «Діяння небожителів» тривала 19 років. Він професійний редактор наукової літератури, а щоб мати системні знання з богослов’я (адже вирішив створити епос на християнських підвалинах), закінчив Волинську духовну семінарію Київського Патріархату. Як зазначає письменник Андрій Криштальський, на основі англійського сонета автор винайшов нову строфу, відмовився від дієслівних рим, які вважаються найпростішими, вивчив великий масив літератури... – словом, максимально утруднив своє завдання.

«Діяння небожителів» розпочинаються в Почаєві, переносять читача у потойбіччя, вертають на землю – в різні епохи, на різні континенти, але всі події пов’язані з нашою Руссю, її покликанням у світі. Син праотця Ноя Яфет рушає на майбутню Вкраїну; святий Климент гине в Криму, апостол Андрій – на Кубані (один із варіантів житія); навколо Руського Євангелія з книгозбірні Ярослава Мудрого розгортаються події в Західній Європі... Читання «Діянь небожителів» потребує інтелектуального напруження, але варте затрачених зусиль.

Прекрасно ілюстрована книга (художник Надія Паламарчук) вийшла у видавництві «Ключі» з нагоди 45-річчя архієпископа Луцького і Волинського Михаїла із його передмовою.

Видання зайняло третє місце на конкурсі «Європейська християнська книга року» в рамках Франкфуртського книжкового ярмарку – 2011.

254 с., крейдяний папір, глянцева обкл., багато ілюстроване. Формат В-1?. Друк темно-синьою фарбою. У пачці 5 пр.

Ціна 70 грн.

Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо